В епоху інформатизації та технологічного прогресу діти стають розумнішими за дорослих. Тому сучасному вчителю не слід відставати від маленького учня.
Інформаційно-комунікаційні технології навчання (ІКТ) - це сукупність методів і технічних засобів реалізації інформаційних технологій на основі комп’ютерних мереж і засобів забезпечення ефективного процесу навчання.
Інформаційні технології - це сукупність інформаційних процесів з використання засобів обчислювальної техніки, що забезпечують швидкий пошук інформації, доступ до джерел інформації.
ІКТ слід використовувати для того щоб:
-забезпечити легкість сприймання інформації;
-знайти індивідуальний підхід;
-навчити освоювати, перетворювати і використовувати великі масиви інформації;
-зробити навчання мобільним, диференційованим та індивідуальним;
-сприяє кращому оцінюванню знань.
Саме використання ІКТ дає нам можливість змінити зміст освіти та сприяє :
· кращому сприйняттю й засвоєнню дітьми навчального матеріалу;
· зростанню інтересу до пізнання;
· індивідуалізацію навчання;
· розвитку творчих здібностей учнів;· скороченню видів роботи, що стомлюють дітей;
· використанню різних аудіовізуальних засобів (музики, графіки, анімації) для збагачення змісту і посилення мотивації навчання;
· більш динамічній подачі матеріалу;
· формуванню в учнів адекватної самооцінки та створенню умов для самостійної роботи;
· самоосвіті й самовдосконаленню особистості учня й учителя;
· засвоєння і учнями, і учителями нових важливих знань, умінь, навичок.
Отже, використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним. Поєднуючи в собі можливості телевізора, відеомагнітофона, книги, калькулятора, будучи універсальною іграшкою, здатною імітувати інші іграшки і самі різні ігри, сучасний комп'ютер, разом з тим, є для дитини рівноправним партнером, здатним дуже тонко реагувати на його дії і запити. Такого партнера їй часом не вистачає. З іншого боку, цей метод навчання є досить привабливим і для вчителів: допомагає їм краще оцінити здібності і знання дитини, зрозуміти її, спонукає шукати нові, нетрадиційні форми і методи навчання.
Comments